Kurz Výchova teenagerů

Co je kurz Výchova teenagerů?

  • Občerstvení: Pět nebo deset setkání v příjemném prostředí, kde si můžete na chvíli odpočinout a seznámit se s dalšími rodiči, kteří mají podobné boje jako Vy.
  • Témata: Ke kurzu patří poutavé přednášky o důležitých tématech výchovy teenagerů od 11 do 18let plné praktických rad a nápadů.
  • Diskuse: Hlavní částí kurzu je ale příležitost diskuse s ostatními rodiči nad zadaným tématem – ať už se jedná o váš přístup, jejich dobré nápady nebo jen sdílení strastí a radostí rodičovství.

Kurz vytvořili manželé Nicky a Sila Leeovi z londýnského anglikánského společenství Holy Trinity Brompton, autoři kurzů „Manželské večery“ a „Příprava na manželství“, už v roce 1997. Prošly jím tisíce rodičů a autoři kurz dodnes neustále vylepšují.

Proč jít na kurz?

Teenager - svatoušekRodiče mají dnes nepřeberné množství možností, jakým způsobem děti vychovávat, ale o výchově dospívajících se mluví mnohem méně. Může být úžasné zjistit, že na to nejste sami, a posbírat nápady od ostatních rodičů. Každý z nás se může naučit, jak zlepšit i tu nejlépe fungující rodinu.

  • K teenagerům nedostáváme návod k použití
  • Jediná role, ve které jsme v životě nenahraditelní, je role rodiče
  • Témata kurzu se zaměřují na růst v zodpovědnosti, budouvání charakteru, komunikaci a řešení konfliktů i na předávání zdravých hodnot, a jsou velmi praktické.
  • Kurzy jsou vhodné pro jednotlivce i pro páry, pro rodiče i pěstouny, zkrátka pro kohokoli, kdo vychovává dospívající od 11 do 18 let. Co řekli jejich účastníci?

Najděte si kurz

Kurz Výchova teenagerů vznikl v roce 1997 a pořádá se dnes v desítkách zemí po světě, na tisících míst a také na různých místech v ČR – od větších kurzů ve školách či farnostech až po malé kurzy doma v obýváku. Kurz má stejný obsah a podobnou formu, ať už jej pořádá kdokoli. Seznam aktuálně plánovaných i probíhajících kurzů v České republice najdete v sekci Najděte si kurz. Většina kurzů je neziskových, platí se pouze náklady na jídlo, dekorace a příručky.